VMware-software is uitermate geschikt om in het onderwijs te worden gebruikt. Het is niet langer nodig software te installeren op pc's of laptops van een bepaald type: door de hardwareonafhankelijkheid van virtuele machines zijn alle configuraties voor cursussen eenvoudig uit te wisselen. Ook het in orde maken van de classroom setup kan door middel van virtualisatie veel efficienter worden uitgevoerd.
In deze cursus leert u hoe de verschillende VMware-producten kunnen worden ingezet in een onderwijsomgeving. De nadruk daarbij ligt op het gebruik van VMware Workstation en VMware Player
In deze cursus komen de volgende onderwerpen aan bod:
-
kiezen van het juiste VMware-product
-
Installatietips voor VMware-producten
-
Configureren van virtuele machines voor uitwisselbaarheid tussen verschillende fysieke systemen en tussen Windows en Linux
-
Optimaliseren van prestaties van virtual machines
-
Tips om virtuele harddisks zo klein mogelijk te houden
-
Configureren van virtuele netwerken
-
Converteren van fysieke en virtuele machines met VMware Converter
Voor het deelnemen aan deze cursus dient u een goede kennis te hebben van het besturingssysteem waarmee u tijdens uw opleidingen werkt: Windows of Linux. In de cursus kan met beide besturingssystemen worden gewerkt. U dient basiskennis te hebben van het werken met Vmware-software, u moet bijvoorbeeld al eens een virtuele machine met een besturingssysteem hebben gemaakt in VMware Workstation of VMware vSphere.
Duur: 1 dag
Taal: Nederlands
-
U bepaalt waar
8 juni 2012
Inschrijven voor deze sessie
-
U bepaalt waar
(wat betekent dit?)
19 maart 2012


